Фабрика и добавувачи на Кина EH-1158 KNIGHT | Есен

ЕХ-1158 КАНА

Краток опис:

Усвојувајќи висококвалитетни мулти-слоеви на течни кристални оптички леќи, автоматското променливо леќи за заварување (ADF) не само што ви овозможува јасно видливо поле, туку и ги штити очите безбедно од инфрацрвени / ултравиолетови зраци.

 

♦ Внатрешно прилагодување

Class Оптички час: 1/1/1/1

♦ Голема област за гледање

♦  Со стандарди на CE, ANSI, CSA, AS / NZS


детали за производот

Тагови производ

Специјализирана за производство на заварување шлемови да им обезбеди на клиентите со најдобрите искуство.

1.Configuration ADF Модел: EF10067I.

2.Viewing површина: 100 × 67mm, 1/1/1/1, вистинска боја, ултра-HD квалитет.

3.UV / IR заштита: DIN16

4.Light ладовина: DIN 3.5.

5.Dark сенка: DIN5-9,9-13, внатрешна приспособување.

снабдување 6.Работоспособност: соларни ќелии и литиум батерии CR2450 (заменливи)

7. Прекинувачки Време (светло до темно): 1 / 30,000S

8.Delay време (темно на светлина): 0.1-1s stepless прилагодување.

9.Arc сензор: 4

10.Sensitivity: ниски до високи, stepless прилагодување.

11. Копче за вклучување / исклучување: автоматски.

12.ADF Рамка Големина: 110X90X9 мм.                                       

13.Electro-оптички технологија на Германија.

Функција за самопроверка на алармот и ADF со мала батерија                                                                            

15. Режим на: Заварување / Grind, внатрешна прилагодување

16.Low засилувачи ВИГ рангирани: AC / DC ВИГ: ≥2 засилувачи

17.Operating Temp: -10 ℃ - 55 ℃ +

18.Storage Temp: -20 ° C ~ + 70 ° C


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Интернет разговор!