xtk
×

Wenzhou Есен безбедност технологија технологија копродукции, ООД (ENSEET). порано позната како Wenzhou Security Co., Ltd основана во 2009 година по техничка соработка со Универзитетот Дуизбург - Есен (Уни Дју, Германија). Ние сме високо-технолошки потфат специјализиран за производство и извоз на кациги за заварување со авто-затемнување, маски за заварување, алати за заварување, филтри за заварување со авто-затемнување и заштитна опрема и додатоци за заварување…

Прочитај повеќе

Вести и информации

 • Best Auto darkening welding helmets /welding masks for TIG ,MIG ,MAG...

  This is an overview and review of the ENSEET Welding Helmet/hood. This helmets uses True Color Technology which allows a realistic color perception so you have a much clearer view of what you are welding.

 • Избор на вистинскиот шлем за заварување за вас

  Постојат голем број на шлемови за заварување достапни на пазарот, како што се пасивни или авто-затемни леќи, фиксна или променлива сенка, два, три или четири сензори и големина на гледање. Одвојте време и пронајдете ја вистинската кацига за вашите потреби, може да ја зголеми вашата продуктивност, квалитетот на заварувањето и удобноста. ...

 • Како правилно да се заваруваат алуминиум

  Она што го прави алуминиумското заварување толку тешко Алуминиумот има еден својство што го прави заварувањето на овој метал толку тешко: штом алуминиумот е изложен на амбиенталниот воздух, тој формира нафта тенок слој на алуминиум оксид. И токму овој слој му дава на металот непогрешлив сребрено-сив изглед. Но јас...

 • Совет за заварување

  Заварувачи без нулта оксид во боја за рачни заварувачи Титаниум, нерѓосувачки челик и други материјали отпорни на корозија треба да бидат заштитени со инертен гас додека се одвива заварувањето, со цел да се заштити стопениот базен за заварување од комбинирање со кислород и азот од околниот воздух. Без тие ...

 • Седум совети за заварување на инертен гас

    Effective welding purging is only achieved by making sure that oxygen is displaced from the purge zone prior to and during welding.   Any residual oxygen can cause significant loss of corrosion  resistance and a reduction in joint strength. It is therefore essential to seal the pipe either side...

WhatsApp Интернет разговор!